عروسک های تبلیغاتی

عروسک تنپوش تبلیغاتی
آگوست 7, 2021
عروسک تنپوش میوه ها
راز
سپتامبر 24, 2022
نمایش همه
عروسک تنپوش پلنگ

قدرت فرهنگی مسکات های المپیک

براساس خبرگزاری فرانسه در 21 ژوئیه در توکیه ، با نزدیک شدن المپیک توکیو ، از عروسک تن پوش المپیک توکیو رونمایی شد. ژاپنیها این تن پوش های عروسکی را دوست دارند و در طراحی و ساخت مسکات با هم رقابت می کنند. در این گزارش اشاره شده که فوناباشی یکی از دوست داشتنی ترین عروسک های تن پوش می باشد. مسکات فوناباشی که به شکل یک گلابی است سالهاست که در ژاپن محبوبیت زیادی پیدا کرده است .این یک مسکات غیر رسمی است که در شهر فوناباشی در نزدیکی توکیو می باشد.

بسیاری از کارشناسان این عشق به مسکات را به سنت ژاپن در انیمیسم Animism و دادن روح به اجسام بی جان نسبت می دهند .

مسکات ها می توانند در آمد زیادی را به همراه داشته باشند بطور مثال سال گذشته عروسک تنپوش کوماموتو خرس سیاه صورت قرمز نماینده استان کوموتو ، به شرکتهای محلی اجازه داد از تصویر  خود در محصولات استفاده

کنند، در نتیجه درآمد  3/1 میلیارد یورویی ایجاد نمود.

بنابه گزارشات اولین Mascot المپیک تابستانی در تاریخ عروسک تن پوش یک سگ شکاری بنام والدی بود که برای المپیک 1972  مونیخ طراحی شد. از آن زمان ،  همه شهرهای میزبان برای نشان دادن  ارزشهای المپیک

و میراث فرهنگی المپیک – تن پوش عروسکی خود را ایجاد کرده اند .

طبق گزارشات ، مسکات المپیک 2020 توکیو یک شخصیت کمیک  comic با  گوشهای نوک تیز و چشمهای بزرگ با الگوی چهار خانه بنام Miraitowa می باشد . در این گزارش همچنین آمده است که Someity عروسک تن پوش

بازیهای پارالمپیک توکیو ( اگوست 24 الی 5 سپتامبر) با رنگ صورتی و چشم های بیضی شکل و گوشهای نوک تیز بود است .

اوهیرا چوکو شخصی بود که در ژاپن عشق هموطنانش را به عروسکهای تن پوش احساس کرد و 17 سال پیش مدرسه ای را برای کسانی که عشق به عروسک گردانی را داشتند تاسیس کرد . خود او سالها نقش موش شناخته شده ای را در یکی از برنامه های کودک تلویزیون اجرا می کرد . او معتقد است که اجرا نقش در تن پوش عروسکی یک مقدار میتواند به مردم فرصت استراحت دهد تا از مشغلهٌ  کار و استرس های فراوان دور شوند .

مسکات المپیک توکیو :

عموماً عروسکهای مسکات المپیک به صورت قراردادی ساخته می شوند اما در واقع هر چیزی می تواند مسکات باشد.

در پشت پرده همه چیز ، محبوبیت فرهنگ ناز ژاپنی است . که از نظر اقتصادی بیشترین بهره تبلیغاتی را از ساخت این تن پوشهای عروسکی می برد .

ژاپنی ها از دیرباز تجربه طراحی مسکات را داشته اند در ژاپن، تقریبا 47 استان ، شرکت ها ، موسسات هر یک از عروسک تن پوش خاص خود استفاده می کنند . مسکات نه تنها نقش تبلیغات تصویری را در جامعه ژاپن بازی میکند بلکه هر مکانی سعی در این دارد تا مسکات خاص خود را وارد زندگی روزمره مردم کند . تا به اهداف فرهنگی و گردشگری خود برسند .

عروسکهای مسکات در واقع بخشی از فرهنگ انیمیشن سازی ژاپن هستند . در دنیا فرهنگ انیمیشن و بازی سازی برای رسیدن به یک برند بزرگ تجاری ، گسترش نفوذ بین المللی و تبدیل قدرت نرم به یک نیروی محرکه برای رشد اقتصادی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *